Види підлогових плінтусів: переваги і недоліки

  • 17 June 2020 15:33:17
  • Reviews: 0
  • Views: 248
  • 0

Види підлогових плінтусів: переваги і недоліки


Підлоговий плінтус, на перший погляд, незначний, але досить важливий елемент декору будь-якого приміщення. Якщо можна так висловитися, це своєрідний акцент, і в той же час роздільник двох площин приміщення - горизонталі (пол) і вертикалі (стіна). Даний елемент може додати елегантний штрих і надати підлогового покриття гарне обрамлення.

На сьогоднішній день на ринку підлогових покриттів представлена ​​велика різноманітність підлогових плінтусів і у кожного виду є свої переваги і недоліки.

Всі підлогові плінтуси можна розділити на два основних види:

1. Натуральні плінтуси (дерев'яні і на основі МДФ, шпоновані, алюмінієві)

2. Синтетичні плінтуси (ПВХ, дюрополімер, поліуретан)

Як видно з перерахованого вище основною відмінністю є матеріал - розберемо це питання по порядку.

  Якщо говорити про натуральні плінтусах, то основним їх перевагою можна відзначити лише гарний зовнішній вигляд і текстуру натурального дерева і то тільки в разі якщо верхній шар буде виконаний з цінних порід деревини (дуб, ясен, горіх і т.д.). З недоліків - висока ціна і низька стійкість до вологи і механічних пошкоджень (особливо шпонований плінтус). Також слід зазначити, що монтаж даного виду плінтуса повинен робити тільки висококваліфікований фахівець (клейовим способом або на спеціальні кліпси, кути і торці зарізаються під відповідний кут) і в разі демонтажу, повторний монтаж даного виду плінтуса найчастіше неможливий. У висновку слід зазначити, що даний вид плінтуса досить вимогливий до рівності стін - якщо стіна не рівна, то між плінтусом і стіною буде видно щілини і зазори.


Синтетичні плінтуси більш зручні в монтажі (демонтажі) і більш доступні за ціною (крім дюрополімеру і поліуретану) і на 100% вологостійкі (можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю). З переваг також слід відзначити універсальність застосування - пластичність ПВХ дозволить з легкістю впорається з нерівними і радіальними стінами. З недоліків відзначимо неодмінне використання сполучної і стикувальній фурнітури, яке без сумніву впливає на зовнішній вигляд. Відзначимо, що ряд виробників ПВХ плінтусів (Cezar, Korner, Arbiton) врахували побажання клієнтів і представили на ринку плінтуса в висоті 70мм під форму дверного лиштви, що дуже гармонійно виглядає разом з дверима і при цьому має дуже гарний вигляд і зовсім не схожий на класичний плінтус ПВХ.