Що таке формальдегід?
- 16 June 2020 13:04:46
- Reviews: 0
- Views: 176
Формальдегід.
У цій статті ми дізнаємося, що таке формальдегід, і наскільки він шкідливий для організму людини.
Був пізнаний в 1869 році як речовина, в Берлінському університеті вченим Хоффманом. Це безбарвний газ в природі, але для комерційних цілей використовується рідкий розчин цієї речовини.
Він складається з атомів водню, кисню і вуглецю, має формулу CH2O. Самі по собі ці речовини оточують нас кожен день і не є небезпечними для людини. Формальдегід зустрічається у всіх живих істот нашої планети, в деревах, рослинах, овочах, фруктах, м'ясі, рибі, і навіть в людському організмі.
Цікавим є той факт, що формальдегід не накопичується в навколишньому середовищі, в основному він має газоподібний стан, і дуже швидкий період розпаду під впливом сонячних променів. У звичайних умовах за годину концентрація формальдегіду зменшується в два рази.
Так само формальдегід добре руйнується бактеріями, що живуть у воді і в землі, тому там він теж не накопичується.
Як у тварин, так і у людини формальдегід є невід'ємною частиною організму. Він міститься в нашій крові в концентрації 2-3 мкг / мл, і сечі 12-14мкг / мл. Наш організм навіть сам виробляє його під час обміну речовин. Організму він потрібен для біосинтезу речовин. Звичайно ж, він потрапляє в наше тіло з повітрям, їжею, водою. Усе наше життя ми контактуємо з цією речовиною, і в малих дозах воно не небезпечно, а навіть корисно для нас. Так як цей газ швидко розпадається, він не накопичується в організмі людини.
Але чому ж все-таки формальдегід вважають таким небезпечним для людини?
У 2012 році було доведено, що формальдегід є канцерогенною речовиною, і в великих концентраціях може викликати рак у людей і тварин. Тому його концентрація в матеріалах повинна бути серйозно контрольована. А так як формальдегід найкраще підходить в якості клею для HDF, MDF, DSP, OSВ плит, виникла проблема у виробників цих матеріалів з сертифікацією своєї продукції. Ще з 2000-х років концентрація формальдегіду контролювалася на виробництвах, а з 2012 року, контроль став ще сильніше.
Компанії з виробництва ламінату (HDF), MDF, DSP, OSВ і інших продуктів мають всесвітні нормативи по вмісту формальдегіду в їх продукції.
Вони можуть відповідати Європейським стандартам Е1, Е2, Американським CARB, або Японським JAS / JIS.
Що б вам було простіше розібратися: за Європейським стандартом можна використовувати продукцію з маркуванням Е1 по житловому приміщенню, Е2 для комерційних. В Американському, для будинку CARB2, комерційних CARB1. Японський стандарт для будинку підходить маркування F ****, F ***, коммерческіхпомещеніяхF **, і F *.
Хочу зауважити, що найкраще купувати товари всесвітньо відомих компаній, з хорошою репутацією, щоб убезпечити себе від небезпечної продукції. Вони завжди відповідають світовим сертифікатам якості, тому є безпечними для людини.
Підсумувати можна так, сам по собі формальдегід не є небезпечним для людського організму, але велика кількість цієї речовини і постійний контакт з людиною можуть привести до утворення хвороб, аж до раку. Тому завжди звертайте увагу на сертифікацію продукції, яку купуєте в свій будинок.